Zalety usług oferowanych przez biuro księgowe – Kraków

Według ogólnych szacunków ponad połowa firm w Polsce to jednoosobowe działalności gospodarcze. Wiele pośród nich chcąc obniżyć koszty rozliczają księgowość samodzielnie. Bardzo popularne jest również biuro księgowe Kraków. Co ciekawe banki również wyszły na przeciw oczekiwaniom swoich Klientów oferując usługi księgowe przy rachunku. Na zatrudnienie na stały etat osoby odpowiedzialnej za księgowość mogą sobie pozwolić jedynie większe firmy. Stały etat profesjonalnej księgowej może kosztować nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie. Na dodatek firma musi zapewnić stanowisko pracy dla księgowej- biurko, sprzęt komputerowy a nawet oprogramowanie z licencją odnawialną rokrocznie. O wiele korzystniejszym rozwiązaniem jest zlecenie księgowości biurze rachunkowemu. Zakres usług biur księgowych jest jednak zdecydowanie większy i wykracza daleko poza samą księgowość. Biura rachunkowe oferują również usługi z zakresu kadrowo-płacowego.

Biuro księgowe w Krakowie- zalety

Polscy przedsiębiorcy mają do czynienia z wciąż zmieniającymi się przepisami prawnymi. Śledzenie nowelizacji przepisów, wprowadzanie nowych zajmuje sporo czasu i odciąga od właściwych celów biznesowych. Współpraca z biurem rachunkowym pozwala na sporą oszczędność czasu. Wszystkie aspekty związane z prowadzeniem księgowości w firmie scedowane jest na biuro księgowe Kraków. Współpraca z zewnętrzną firmą specjalizującą się w księgowości daje dostęp jednoosobowym podmiotom gospodarczym do specjalistów z dziedziny księgowości. To też zdecydowanie mniejsze ryzyko popełnienia błędów przy rozliczeniu z fiskusem. Prowadzenie zewnętrznej księgowości pozwala więc zaoszczędzić czas, pieniądze i mniejsze ryzyko powstania błędów. W przypadku jednoosobowych podmiotów gospodarczych koszt prowadzenia księgowości może się utrzymywać na poziomie zaledwie 200 zł.

Biuro rachunkowe Kraków

Zapytaliśmy profesjonalnej księgowej pani Marty, kiedy rozliczania księgowości samodzielnie jest wskazane. Według niej prowadzenie samodzielnej księgowości jest możliwe tylko wtedy gdy firma rozlicza się w oparciu o księgę przychodów i rozchodów. W takiej sytuacji, rozliczanie księgowości nie wymaga zbyt dużych nakładów pracy. Do tego trzeba jednak doliczyć czas poświęcony na śledzenie się zmieniających przepisów prawnych. Mimo wszystko przedsiębiorca nie uniknie też wydatków związanych z zakupem profesjonalnego programu do prowadzenia księgowości. Należy również nadmienić, że biuro księgowe Kraków na skutek ogromnej konkurencji panującej w branży musiało znacząco obniżyć ceny usług księgowych. W rezultacie koszt prowadzenia księgowości przez firmę zewnętrzną utrzymuje się na naprawdę atrakcyjnym poziomie. Cena nie powinna być jednak czynnikiem determinującym wybór danego biura rachunkowego. Ważniejsze jest to czy biuro rachunkowe posiada ubezpieczenie OC, czy zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pracowników oraz jakie ma doświadczenie na rynku. Bez tego prowadzenie profesjonalnej księgowości w firmie jest niemożliwe. Nawet gdy na myśli mamy również jednoosobowe podmioty gospodarcze.


Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>